Articles Cover Photo

Lasteraamat “Minu esimene äri”

24. aprillil ilmub minu lasteraamat “Minu esimene äri”. Raamatus räägib peategelane Erki oma suvest, mil ta otsustas alustada oma esimeste äridega, õppides selle käigus tundma raha ja ettevõtluse peamisi põhitõdesid ning teenides nii raha oma unistuste ratta ostuks.

Raamatu "Minu esimene äri" esikaas

Nagu te võisite juba arvata, siis raamatu kirjutamisel sain inspiratsiooni oma lapsepõlvest ning pea kõik raamatus jutustatud lood olen ma ka ise lapsepõlves läbi kogenud. Lugudesse on sisse põimitud ka minu enda kogemusi ja teadmisi, mida olen õppinud hilisemas ettevõtja karjääris ning mis oleks mul lapsepõlves tublisti kasuks tulnud.

Kui seda raamatut kirjutama hakkasin, uurisin põhjalikult läbi Eesti lastekirjanduse ning avastasin üllatusega, et lastele vanuses kuni 10 aastat (~1-3. klass) ei ole mitte ühtegi ettevõtluse või raha kasvatuse teemalist raamatut. Samas tekivad  lastel just selles vanuses (ja varemgi) rahaga seotud harjumused, mis mõjutavad inimest kogu elu vältel, ning mida hiljem on väga keeruline muuta.

Raamatu otsustasingi kirjutada esiteks seetõttu, et mäletan selgelt oma lapsepõlve tegemisi läbi lapse silmade, ning teiseks seetõttu, et usun siiralt, et lapse rahaline kasvatus algab sellest hetkest, kui laps saab oma esimese taskuraha. Laiemas avalikkuses on sellele aga liiga vähe tähelepanu pööratud – räägitakse pigem ikkagi teismeliste ja keskkoolinoorte majandusharidusest.

Et teemat põhjalikumalt lahata ja ka natuke rohkem sellele tähelepanu tõmmata, pühendangi aprillikuu oma veebiblogis raha kasvatuse teemadele ning püüan kajastada siin võimalikult erinevaid seisukohti antud teemal.

Vaata lisa raamatu ametlikult kodulehelt: www.minuäri.eu