Articles

Lapsevanemad: “Natuke raha võiks alati tagavaraks olla”

Lapsevanemad, kes vastasid meie küsitlusele lapse rahalise kasvatuse kohta rõhutasid enamuses, et hinnete eest ja igapäevategevuste (toa korrashoid, oma nõude pesemine jm) tegemise eest nad oma lapsele raha ei anna, küll aga pakuvad raha tegevuste eest, mis nad niikuinii “sisse ostaksid” või mis on lapsele lisaülesandeks. Sel juhul tuleb aga silmas pidada, et raha hulk, töö tingimused ja tulemused oleksid varem kokku lepitud, et oleks võimalik tulemusi ka kuidagi mõõta.

Väärtused ja põhimõtted, mida lapsevanemad püüavad oma lastele raha kohta edasi anda on kuidas raha teenitakse, kui palju peab tööd tegema, et midagi osta ning kas on ikka kõike vaja, mis pähe tuleb. Samuti seda, et natuke raha peaks alati tagavaraks olema näiteks hädajuhuste jaoks kui tekivad ootamatused.

Oled lapsevanem? Avalda arvamust kuidas Sina oma lapsi raha suhtes õpetad: vajuta siia ja vasta kahele küsimusele või kirjuta oma arvamus kommentaaridesse!

Juba sel neljapäeval toimub lasteraamatu “Minu esimene äri” esitlus Solarise Apollos kell 16. Tule ja võta sõbrad kaasa! Lisainfo: minuäri.eu