Articles

Couchsurfing

Oma reisi ja uuringu paremaks läbiviimiseks otsustasime esimest korda elus kasutada kommuuni Couchsurfing hüvesid. Couchsurfing.org (edaspidi CS) on kommuun ja veebileht, kus inimesed üle maailma pakuvad võimalust enda juures ööbida ning seda kasutavad ära eelkõige rändurid ja reisijad, kes soovivad kohalikku kultuuri tundma õppida parimal viisil – läbi kohaliku inimese vaatenurga.

Meie reisi teisel õhtul pidimegi minema esimesse öömajja, kelle kontakti leidsime ülalnimetatud  kommuni kaudu. Kuid kui Kadri sellest kuulis, ütles ta, et see on liiga ohtlik piirkond, ning keelas meil kategooriliselt sinna minemast. Nii veetsimegi ka teise öö Silvia hubases ja ilusas majas. See andis meile ka natuke lisaaega kohaneda ja oma ülejäänud reisi ette valmistada.

Külalistetuba
Külalistetuba

Kolmandal päeval saime kokku oma esimese reaalse CS kontaktiga, kelleks on Sakina Stellah – kiirabiarst. Juba esimesel õhtul kostitas ta meid oma värvikate juttudega Nairobi kiirabiarsti tööst. Nimelt töötab ta kesklinna kiirabikeskuses, mis katab sisuliselt kogu pealinna Nairobi, ja on esimesena kohal kõige hullematel sündmustel (sh nädal tagasi toimunud bussijaama pommitamises).

Meie esimene host Sakina Stellah
Meie esimene host Sakina Stellah

Päeval liikusime aga ringi ühe väga mõnusa NGO seltskonnaga, kes korraldavad noortele kooliõpilastele HIV ennetust läbi jalgpalli mängimise. Nende programm on väga hästi välja töötatud ning on juba mõjutanud tuhandete laste elusid.

1 Comment

  1. Kuidagi tuttav kant on :) Sarnases kohas ööbisime ka meie.. kuidagi väga sarnane on ikka. Aga samas sai palju nähtud ka Nairobis.

Comments are closed.